KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 14719497

nr 1471 9497

Georg Pauli

(1855-1935), Sverige

Kolteckning, Signerad, 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 68x80 cm

Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

måndag 30 maj 2022
kl 20:16:31

25/5 14:45:53 1      700 kr
30/5 20:11:31 2      Vinnande bud

Georg Pauli

Läs mer om Georg Pauli