KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 14719497
nr 1471 9497
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Kolteckning, Signerad, 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 68x80 cm
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 30 maj 2022
kl 20:16:31
25/5 14:45:53
700 kr
30/5 20:11:31
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli